Singapur na wysokościach - widoki z Pinnacle at duxton

W Singapurze większości turystów skupia swoją uwagę na Marina Bay Sands. Wszyscy wydają się zafiksowanie na zrobieniu zdjęcia z basenu na dachu tego hotelu. Ponieważ jednak wielu ludzi próbowało zrobić to nielegalnie, bez wykupienia pokoju w hotelu jest to właściwie niemożliwe. Całe szczęście nie jest to jedyne miejsce z którego rozpościerają się niesamowite widoki. Moim zdaniem może nawet lepsze zobaczyć można z dachu Pinnacle @ Duxton.

Dla wielu zaskoczeniem pewnie będzie to, że jest to blok komunalny, którego właścicielem jest państwo. Oczywiście mieszkańcy mają użytkowanie wieczyste na 99 lat ale jest to dość złudna forma własności. Blok ten ma całe 50 pięter a na jego szczycie znajduje się – podobnie jak na dachu marina bay sands – platforma. Rozpościera się na pięciu budynkach tworząc coś w rodzaju podniebnego parku.

Jak się dostać na dach Pinnacle @ Duxton

Całe szczęście tutaj z wejściem na trzeba kombinować. Dostępne jest ono dla wszystkich chętnych za niewielką opłatą. Wejście znaleźć można w podziemiu budynku G, trzeba przynieść ze sobą albo kartę ez-link albo paszport, a samo wejście kosztuje 6 dolarów. Za tak niewielką opłatą rozkoszować można się widokiem rozpościerającym się na Chinatown, dzielnice biznesowa i port. Najlepiej wybrać się przed zachodem słońca w czasie złotej godziny.

Polub:
Udostępnij:

Skomentuj ()

Dodane przez Borys Specjalski
Podróże, polityka i startupy to moje ulubione tematy, ale nie zawacham się napisać na każdy temat który uznam za interesujący. Przez dwa lata mieszkałem w Afganistanie. Aktualnie rozwijam http://logline.pro w Singapurze.