Jak się pracuje w Singapurze - okładka postu

Parę osób pytało mnie już o osobiste doświadczenia z pracy w Singapurze. Jak ciężko jest zdobyć pozwolenie na prace, jakie są różnice kulturowe i parę innych pytań. Postanowiłem więc podzielić się moimi osobistymi doświadczeniami i pokrótce opisać różnice pomiędzy typami pozwoleń na pracę.

Czy Singapur to dobre miejsce do pracy?

Singapur to naprawdę dobre miejsce do życia. Jest ciepło, bezpiecznie a zarobki są wysokie. Jednocześnie jednak Singapurczycy nie są najbardziej otwartą nacją. Czasem mogą dać znać co myślą o obcokrajowcach pracujących w ich kraju. Jakie więc są różnice kulturowe, co sprawa że jednak nie jest tutaj tak źle i na co zwrócić uwagę przed poszukiwaniem pracy w Singapurze? Zapraszam do obejrzenia krótkiego vloga. W wideo opowiadam więcej na temat tego jak się pracuje w Singapurze, jak zdobyć tutaj pracę oraz jak poradzić sobie ze zdobyciem pozwolenia na pracę.

Aktualnie pracuję na dwa fronty, po pierwsze prowadzę startup zajmujący się pośrednictwem w produkcji wideo. Startup ten w magiczny sposób sprawia, że wideo staje się osiągalne nawet dla mniejszych firm. Na drugim froncie, pracuję w Mediacorp czyli Singapurskich mediach państwowych. Media te twierdzą, że są prywatne, tyle że należą do funduszu inwestycyjnego, nad którym pełną kontrolę sprawuje państwo. Można więc się domyślić jak bardzo “prywatne” te media są. Czy mi się tutaj podoba? Z pewnością. Jest naprawdę spoko, wielkich różnic kulturowych nie ma, jest to w pełni zachodni kraj i jedyne, do czego trzeba się przyzwyczaić to akcenty. Czasem może być naprawdę ciężko zrozumieć co ludzie do nas mówią.

Polub:
Udostępnij:

Skomentuj ()

Dodane przez Borys Specjalski
Podróże, polityka i startupy to moje ulubione tematy, ale nie zawacham się napisać na każdy temat który uznam za interesujący. Przez dwa lata mieszkałem w Afganistanie. Aktualnie rozwijam http://logline.pro w Singapurze.