Sentosa tropikalny raj czy turystyczny konglomerat - okładka postu

Co można w Singapurze robić w weekend? Na przykład wybrać się na plażę na Sentosę, wyspa ta w całości poświęcona jest rozrywce, są tu plaże, kluby, hotele, park rozrywki Universal Studios, park wodny Sentosa Cove, akwarium i wiele mniejszych atrakcji. Czy jedno takie miejsce na 5 milionowe miasto to wystarczająca ilość?

Wszystko zależy od tego kiedy się wybierzemy. Sentosa potrafi być niesamowicie zatłoczona, ale są też dni kiedy jest niemalże pusta.  Czy jest tu jednak co robić jeżeli nie ma się pieniędzy? Wstęp na wyspę jest bezpłatny jeśli przejdziemy mostem, za przejazd kolejką Sentosa Express trzeba zapłacić 4 dolary.

Rozrywka bez pieniędzy

Plaże, toalety i prysznice również dostępne są dla każdego bez żadnych opłat, każda inna atrakcja wiąże się jednak w mniejszymi lub większymi wydatkami. Jak to w Singapurze bywa, alkohol jest drogi i za najmniejsze piwo zapłacimy 14 dolarów. Bilet wstępu do Universal Studios to około 60 dolarów, a do parku wodnego 40 dolarów. Tanio więc nie jest.

Z drugiej strony jednak można po prostu wziąć ze sobą koc, jedzenie i alkohol i urządzić sobie na plaży piknik (z czego też wiele rodzin korzysta). Sentosa to nie jest może turystyczny raj jak wyspa Palawan na Filipinach albo Phuket w Tajlandii ale na całodzienny wypoczynek jest jak znalazł. Trzeba tylko pójść wystarczająco daleko od wszelkich tłumów.

Polub:
Udostępnij:

Skomentuj ()

Dodane przez Borys Specjalski
Podróże, polityka i startupy to moje ulubione tematy, ale nie zawacham się napisać na każdy temat który uznam za interesujący. Przez dwa lata mieszkałem w Afganistanie. Aktualnie rozwijam http://logline.pro w Singapurze.