Puszki z fasolką po bretońsku w sklepie w Afganistanie

Szok i niedowierzanie. Po odnalezieniu na sklepowych półkach pewnego supermarketu “Baked Beans” ze smalcem w środku, wczoraj udało mi się znaleźć coś jeszcze bardziej zakazanego. Największe zło tego świata w postaci zapuszkowanej wieprzowej szynki. Wieprzowina w sklepie Spinneys znalazła się zapewne przez przez przypadek. 

Być może jednak ktoś nie wie co zamawia, albo wie i robi to z premedytacją. Czy tak czy inaczej, ja mam wieprzowinę pod ręką i teraz już niczego nie będzie mi tu brakować.

Edycja po 3 latach

Ostatecznie szynka nie okazała się być zbyt smaczna. Więcej więc jej nie kupiłem. W sumie wieprzowiny mi wcale tak bardzo nie brakowało. Teraz już wiem że pełzająca liberalizacja Afganistanu nie nastąpiła i w kraju robi się tylko gorzej. Miesiąc temu był największy atak w historii, ponad 200 osób zmarło na skutek obrażeń, ponad 500 zostało rannych.

Jak na razie nie widać żadnych szans na poprawę. Aktorzy którzy w tej wojnie grają i biorą udział  (dla nieobeznanych, to wcale nie Talibowie są winni całemu złu jakie tam się dzieje, na równi z nimi można postawić USA, Rosję i Pakistan) nie są zainteresowani tym żeby w Afganistanie nastał spokój. Każdy ze swoich władnych egoistycznych powodów.

Pakistan powstał na ziemiach zabranych Afganistanowi, i to na tych najlepszych, najcieplejszych i najżyźniejszych. Silny Afganistan jest więc dla nich największym zagrożeniem. Z tego samego też powodu Indie aktywnie wspierają Afganistan mając w nim sojusznika przeciwko Pakistanowi.

Rosja chciałaby powrotu swoich wpływów w te rejony (ostatecznie czasy w których Rosjanie przejęli w Afganistanie kontrole były dosyć spokojne). USA z kolei nie chce żeby Rosja miała tam jakiekolwiek wpływy. Tak więc wszyscy po kolei wspierają najróżniejsze komórki terrorystyczne nie patrząc na to czy giną w tej grze ludzie.

Puszki z fasolką po bretońsku w sklepie w Afganistanie
Puszki z fasolką po bretońsku w sklepie w Afganistanie
Puszka wieprzowiny w sklepie w Afganistanie
Puszka wieprzowiny w sklepie w Afganistanie
Skład puszki z szynką konserwową
Skład puszki z szynką konserwową
Polub:
Udostępnij:

Skomentuj ()

Dodane przez Borys Specjalski
Podróże, polityka i startupy to moje ulubione tematy, ale nie zawacham się napisać na każdy temat który uznam za interesujący. Przez dwa lata mieszkałem w Afganistanie. Aktualnie rozwijam http://logline.pro w Singapurze.