Nie zakładaj konta na Spotify używając Facebooka

A tak w ogóle, to w ogóle nie zakładaj kont przy pomocy Facebooka. To będzie jeszcze jeden wpis o Spotify. Naprawdę lubię ten serwis, więc moje dwa negatywne wpisy pewnie wyglądają dziwnie. Niestety jednak, Spotify zrobiło jeszcze jeden błąd przy projektowaniu swojej aplikacji na który miałem okazję się natknąć. (Dodane, jak usunąć konto na Spotify na zawsze)

Przytrafić się wam to może również w wielu innych serwisach, które nie zaimplementują prawidłowo integracji z Facebookiem. Tak naprawdę jednak, smutne jest to że chyba właśnie integracja przeprowadzona przez ten serwis muzyczny jest tym, czego Facebook chciałby najbardziej.

O co więc chodzi? Próbowałem jakiś czas temu zawiesić swoje konto, żeby skupić się bardziej na pracy. Też pewnie mieliście takie chwile, kiedy bezwiednie przewijaliście tablice na Facebooku oglądając te same posty po raz dziesiąty. Postanowiłem więc z tym skończyć, kasować konta nie chciałem, ale zawiesić na jakiś czas owszem. Tak więc to zrobiłem i jakie było moje zdziwienie, kiedy okazało się, że przy okazji zawiesiłem konto na Spotify.

Spotify nie umie w internety

Okazuje się bowiem, że Spotify nie tworzy dla was konta (albo tworzy niepełne) i na co dzień korzysta z danych przekazanych przez Facebooka. Wiąże się to z tym że nie da się takiego konta od Facebooka oderwać. W dodatku co się okazało to, że Facebook odwieszał konto przy każdej, najmniejszej nawet okazji. Ostatecznie skończyło się na tym, że po siedmiu próbach zawszenia zrezygnowałem i po prostu przestałem na Facebooka zaglądać. Mocno pomogło usunięcie aplikacji z telefonu. Pomogło to też mojej komórce trzymać dłużej baterię i szybciej chodzić. Odwyk od Facebooka trwał pół roku, który to czas bardzo sobie chwalę.

Nie pomogło to natomiast ze Spotify, po rozmowie z pomocą techniczną wyszło, że muszę poczekać aż wygaśnie mi abonament. Następnie musiałem założyć nowe konto, wykupić abonament, napisać do Spotify żeby przenieśli wszystkie dane, a na koniec usunąć stare konto. Dość dużo było z tym zachodu, ale uważam że było to warte poświęconego czasu. W nagrodę za mój trud dostałem też od Spotify miesiąc konta premium za darmo, tak więc kłopoty te wyceniane są na 10 dolarów.

Pamiętajcie więc żeby zawsze zakładać konto korzystając z waszego emaila. Miejcie też na wszelki wypadek maila na które może przychodzić spam, bo nigdy nie wiecie kto, jak i gdzie wasze dane przekaże. W razie gdyby ktoś z was też chciał sobie zrobić przerwę, zawiesić konto na Facebooku możecie tutaj: Zawieś konto na Facebooku

Jak anulować subskrypcję Spotify?

To jest akurat bardzo proste. Żeby usunąć konto na Spotify wystarczy wejść na stronę serwisu i po zalogowaniu się kliknąć w odpowiednią opcję. Po kolei, najpierw jak anulować subskrypcję, po anulowaniu nie będziecie już obciążani opłatami za opcję premium:

 1. Wejdź na stronę Spotify i zaloguj się na swoje konto (klikając w przycisk Facebooka jeżeli tak zakładaliście konto)
 2. Kliknij na “Subskrypcja” po lewej stronie.
 3. Następnie wybierze “Zmień lub Anuluj” a dalej “Anuluj”
 4. Na koniec potwierdź anulowanie. Po potwierdzeniu konto przejdzie na opcję bezpłatną po upływie bieżącego okresu płatności.

Jak trwale usunąć konto Spotify?

Jeżeli mieliście wykupioną opcję premium, konto zostanie usunięte dopiero gdy wygaśnie wasz obecny okres rozliczeniowy. Aby trwale usunąć konto niestety musicie napisać do pomocy technicznej. Możecie to zrobić przechodząc pod ten adres https://support.spotify.com/pl/contact-spotify-support/ a następnie wybierając Konto > Chcę na stałe usunąć swoje konto Spotify.

Jak usunąć konto na Spotify na telefonie?

Niestety nie da się usunąć konta na Spotify wyłącznie za pomocą aplikacji mobilnej. Jedyne co z poziomu aplikacji możecie zrobić to wylogować się ze swojego konta. Możecie to zrobić klikając w Your Library (Twoja biblioteka) > Sign Out (Wyloguj się). Żeby trwale usunąć konto musicie skorzystać z porady powyżej.

Jak zawiesić konto na Facebooku?

To akurat prosta sprawa. Wystarczy wejść w ustawienia Facebooka i wybrać “Deaktywuj konto”. Po kolei:

 1. Przejdź pod ten adres Facebook Ustawienia
 2. Wybierz “Deaktywuj konto”
 3. Wprowadź swoje hasło
 4. Nie daj się zwieść Facebookowi i jego opowieściom o tym kto będzie za tobą tęsknił. Jak będą tęsknić to do nich zadzwoń, będzie im milej.
 5. Wybierz ostatnią opcję “Inne/Other”, przy wyborze każdej innej Facebook będzie cię nagabywał żeby zostać. Wpisz zmyślony powód w polu przyczyny.
 6. Kliknij “Deaktywuj”
 7. Ciesz się życiem bez Facebooka 😀
Polub:
Udostępnij:

Skomentuj ()

Dodane przez Borys Specjalski
Podróże, polityka i startupy to moje ulubione tematy, ale nie zawacham się napisać na każdy temat który uznam za interesujący. Przez dwa lata mieszkałem w Afganistanie. Aktualnie rozwijam http://logline.pro w Singapurze.